March 23, 2015

Cariere LSRS Franta

Vrei să te implici în LSRS Franta?

echipa_logo

Avem nevoie de implicarea ta pentru a putea oferi in mod continuu, tinerilor din Romania, cat mai multe facilitati in momentul in care decid sa isi continue studiile in Franta.

Periodic, pe acest blog, cat si pe pagina de Facebook, vor fi postate pozitiile vacante in cadrul echipei LSRS Franta.

Daca nu esti in Franta, dar ti-ai dori sa te implici in activitatile Ligii Studentilor Romani din Strainatate, te invitam sa urmaresti aici pozitiile libere in cadrul celorlalte filiale ale LSRS sau in cadrul departamentelor noastre centrale.

Oriunde ai fi în lume, alătură-te azi celei mai puternice echipe de voluntari români! Numai împreuna putem reuşi!

Activitatea în cadrul LSRS se desfășoară exclusiv pe bază de voluntariat.

Pozitii vacante in cadrul echipei LSRS Franta:

1. Consilier scriere proiecte – 2 pozitii libere

Departament/Filială: Filiala Franta

Locaţia: Franta

Responsabilități/cerințe:
– Concepe și realizează diverse aplicatii pentru asociatiile/fundatiile/institutiile franceze, romanesti sau europene care ofera finantare pentru realizarea unor proiecte destinate tinerilor studenti sau absolventi;

– Actualizează baza de date aferenta acestor organizatii;

– Colaborează îndeaproape cu coordonatorul echipei, precum şi cu ceilalți membri ai filialei;

Cerințe/Candidatul ideal:
– Student sau absolvent roman al unei universitati de profil;
– Capacitate de organizare, planificare, time-management;
– Prezenta online, reactivitate si responsabilitate;

Timp necesar: Prezență online 3-5h/săptămână

2. Consilier Grafica/Design – 1 pozitie libera

– Concepe și realizează diverse materiale media de promovare sau prezentare LSRS Franta, sau în alte scopuri LSRS, conform necesităților filialei;
– Actualizează conținutul media al paginii/grupului de Facebook si al blog‐ului LSRS Franta cu materiale privitoare la activitatea filialei şi materiale media trimise de membri;
– Asigură acoperirea evenimentelor LSRS Franta, produce şi sintetizează materiale foto, video, înregistrări etc., din cadrul evenimentelor LSRS Franta;
– Transmite Departamentului Comunicare si Coordonatorului Filialei materiale media relevante, în vederea publicării pe blog‐ul LSRS și pe alte platforme de comunicare LSRS Franta;
– Colaborează îndeaproape cu Directorii pentru Comunicare si Relatii Externe, precum şi cu ceilalți membri ai filialei;

– Student sau absolvent roman al unei universitati cu profil de arta, arhitectura, creatie, design, grafica, media etc.

Cum aplic?

Trimite-ne un CV actualizat la adresa: contact@fr.lsrs.ro, mentionand denumirea pozitiei vacante pentru care vrei sa aplici.

Te asteptam in echipa LSRS Franta!